1 st vas, Orrefors, graverat motiv av kvinna med blombukett samt graverat monogram, AMA, 1884 7/2 1944, daterad 1944, höjd ca 24 cm.
1 st vas med graverat motiv av blomma, Kosta, Göran Wärff, signerad undertill, etikettmärkt Kosta, Handmade, Sweden, höjd 18 cm.
2 st vaser med graverade motiv av barn, Kosta, Elis Bergh, daterade 1942 och 1944, höjd ca 18 - 20 cm.
Bruksslitage, 1 st vas med beläggning på insida.