DAMARMBANDSUR, platina med onyx, smaragd samt diamanter, totalt ca 0,52 ct, Art Decó, 1920-tal. Vikt 23,6 g.

297339. DAMARMBANDSUR, platina med onyx, smaragd samt diamanter, totalt ca 0,52 ct, Art Decó, 1920-tal. Vikt 23,6 g.

Längd 19 cm. Trapetsslipad onyx, rektangulärt facetterade smaragder samt gammalslipade diamanter. Urverk går att plocka ur.

Bruksslitage. Ej funktionstestad. En onyx samt en smaragd saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 039