RUNDDECKELTRUHE, MINIATUR. Modell av en barock, järnklädd runt lock bröstet.
297337. RUNDDECKELTRUHE, MINIATUR. Modell av en barock, järnklädd runt lock bröstet.
Modell bröstet; miniatyr bröstet med järnbeslag och barock boll fötter. Beslag mantlar på sidan och på kroppen i form av en blompinne, daterad till 1: a Låsmekanismen fungerar, 1900-talets hälft. ca. Mått: B 31 x D 21.5 x H 25 cm.