SLAGLÅSREVOLVER, Remington 36 Navy, 1862.

2972027. SLAGLÅSREVOLVER, Remington 36 Navy, 1862.

Längd ca 33 cm.
Pipans längd ca 18 cm.
Serienummer 23783.
Oktagonal, räfflad pipa, kaliber .36.
Fabriksförnicklad.
Trumma märkt GG. Kolv märkt VI.

Fungerande mekanism, tycks vara i fint skick, hakar upp på samtliga lägen och löser ut. Ytslitage på förnickling. Hack, repor och märken förekommer. Ingen funktionsgaranti lämnas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 33 cm.
Pipans längd ca 18 cm.
Serienummer 23783.
Fabriksförnicklad.

Antal besök: 1 643