SVENSK POLISSABEL. MALMÖ POLISDISTRIKT.

2971580. SVENSK POLISSABEL. MALMÖ POLISDISTRIKT.

Klingan stämplad Import. Handtaget märkt Malmö Polisd, samt 143. Handskydd försett med polisens vapen. I läderbalja med låsfunktion. Gul portepé.
Klingans längd: ca 65 cm. Totallängd, inkl. balja: ca 79 cm.

Fäste och klinga med personliga inskriptioner. Åldersslitage. Läder något torrt och med någon spricka. Klinga med några repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 646