RESEGAFFEL, stål samt mässing, troligen tidigt 1700-tal.

296784. RESEGAFFEL, stål samt mässing, troligen tidigt 1700-tal.

Sannolikt del av större set.
Längd hopfällbart läge, 10 cm.
Längd utfällt läge, 16 cm.

Bruksslitage, extensiva skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sannolikt del av större set.
Längd utfällt läge, 16 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 862