CHOKLADKANNA, mässing, stämplad, Sundswall Metall Fabrik, 1800 talets andra halva.

296565. CHOKLADKANNA, mässing, stämplad, Sundswall Metall Fabrik, 1800 talets andra halva.

3/8 kanna. Svängd pip. Handtag i trä. Höjd 16.5 cm.

Slitage. Ärjad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Ärjad.

Antal besök: 3 664