296430. PARAPLYSTÄLL, läder, samt BRANDSPRUTARE, 3 st, mässing samt koppar, 18/1900-tal.
Paraplyställ, höjd 40 cm.
Brandsprutare, längd (hopfällbart läge) 68 - 90 cm.
Längsta brandsprutare märkt AH (x3), PCN, 1888.
Mellersta brandsprutare märkt Skultuna, 161(?).
Bruksslitage, bucklor.