A. HASSANI. zebror.

A. HASSANI. zebror.
2964114. A. HASSANI. zebror.

A. Hassani, Zebror - Tinga Tinga, blandteknik med lack och olja på masonit, signerad i botten mitten, inskriven ”No 11" på baksidan, ca. 60 x 60 cm, med ramremsa ca. 61,5 x 61,4 cm

A. Hassani målar i traditionell stil av Tanzanias Tinga Tinga-målning.

Spridd gnidning och små fläckar, ram trasig.

Gör en kostnadsfri värdering!
2964114. A. HASSANI. zebror.

Antal besök: 1 100