29635. KERAMIK, 5 delar, bl.a. Gustavsberg, Vallåkra, Villeroy&Boch, 1900-tal.
Terrin, "Hagtorn", Gustavsberg.
Terrin, "Burgenland", Villeroy&Boch.
Kruka, lergods, Vallåkra.
Ytterfoder, blomdekor, 1900-talets första hälft.
Lockskål, "Carrara", Gustavsberg.
Höjd ca 8-22 cm.
Bruksslitage, krackelyr.