ÖRHÄNGE, ett par, förgyllt silver besatt med cabochonslipade ametister, filigranarbete.

296300. ÖRHÄNGE, ett par, förgyllt silver besatt med cabochonslipade ametister, filigranarbete.

Örhänge, ett par i förgyllt silver besatt med cabochonslipade ametister (längd ca 15 mm). Filigranarbete.
Klipps.
Längd 22 mm.
Bredd 20 mm.
Totalvikt 16 gram.

Bruksskick.
Ostämplade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Klipps.
Längd 22 mm.
Bredd 20 mm.
Totalvikt 16 gram.

Bruksskick.
Ostämplade.

Antal besök: 886