ARMBAND i förgyllt silver besatt med tre cabochonslipade ametister, filigranarbete.
296298. ARMBAND i förgyllt silver besatt med tre cabochonslipade ametister, filigranarbete.
Armband i förgyllt silver besatt med tre cabochonslipade ametister (längd ca 22 mm). Filigranarbete.
Inner mått (stängd) ca 17 cm.
Bredd 30 mm.
Vikt 37 gram.
Filigran arbete med skador.
Bruksskick.
Låset låser dåligt.
Ostämplat.
Inner mått (stängd) ca 17 cm.
Bredd 30 mm.
Vikt 37 gram.
Filigran arbete med skador.
Bruksskick.
Låset låser dåligt.
Ostämplat.