BESTICK, 66 delar, silver, "Rosenholm", Jacob Ängman GAB, 1900-talets andra hälft. Tot vikt ca 2890 gram.

296261. BESTICK, 66 delar, silver, "Rosenholm", Jacob Ängman GAB, 1900-talets andra hälft. Tot vikt ca 2890 gram.

6 smörgåsgafflar längd 13,5 cm, 6 smörgåsknivar längd 16,5 cm, 8 bordsgafflar längd 17,5 cm, 11 bordsknivar längd 20 cm, 8 bordsskedar längd 18 cm, 8 matskedar längd 20 cm, 9 matknivar längd 22 cm samt 8 matgafflar längd 19,5 cm,
2 smörknivar.

Bruksslitage, repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 smörknivar.

Bruksslitage, repor.

Antal besök: 743