295953. TALLRIKAR, tenn, 3 st, 1700-/1800-tal.
1700-tal, otydliga stämplar, diam 22,5 cm.
D=1762, stämplad, diam 20 cm.
S3=1824, stämplad, diam 19,5 cm.
Proveniens: Kurt och Inga Ahlström, Sjöbonäs egendom, Hjo.
D=1762, stämplad, diam 20 cm.