KAFFE- /TESERVIS 26 delar, "Napoleon Ivy" Wedgwood, England.

295902. KAFFE- /TESERVIS 26 delar, "Napoleon Ivy" Wedgwood, England.

Dekor använd av Napoleon på St. Helena 1815.
13 kaffekoppar med fat + 6 fat.
3 tekoppar med fat + 4 fat.
Proveniens: Kurt och Inga Ahlström, Sjöbonäs egendom, Hjo.

Slitage, smärre nagg och skador förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

3 tekoppar med fat + 4 fat.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 7 976