Krukor/krus med hänklar och dekor av blommor i blått
Krukor, höjd 18 cm och 10 cm
Krus, höjd 15,5 cm, stämplat Göteborg.
Bruksskick.
Krukor, höjd 18 cm och 10 cm
Bruksskick.