Väggur, 8-kantigt fodral, diameter ca 25 cm
Vägg/bordsur, nygotiskt, höjd ca 49,5 cm
Pendel finns.
Slitage, bucklor och skador.
Pendel finns.
Slitage, bucklor och skador.