METEOROLOGISKT INSTRUMENT, 1900-tal Preislers optiska institut.

295641. METEOROLOGISKT INSTRUMENT, 1900-tal Preislers optiska institut.

Instrument i träfodral med glas. Höjd 17, längd 29, bredd 13, cm.
Proveniens: Kurt och Inga Ahlström, Sjöbonäs egendom, Hjo.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 977