295463. FAT, 2 st, tenn, 1827 och 1848.
Fat graverad på undersidan med bla årtal 1848, diam 35 cm.
Fat med stämplar, bl a W3 (V3) =1827, diam 35,5 cm.
Proveniens: Kurt och Inga Ahlström, Sjöbonäs egendom, Hjo.