GLASFÖREMÅL, Flussglas, veckskål. Snapsglas Skruf.

295434. GLASFÖREMÅL, Flussglas, veckskål. Snapsglas Skruf.

Glasskål i opakt glas i två färger, samt frostat glas, i form av korg med handtag. Veckad kant. Höjd 34, längd 28 cm.
Snapsglas, klarglas, i form av kanon, etikettmärkt Skruf. Längd 13 cm.

Proveniens: Kurt och Inga Ahlström, Sjöbonäs egendom, Hjo.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 738