295389. KERAMIK 4 delar, "Picknick" Marianne Westman, Rörstrand, "Caesar" Gustavsberg, Ytterfoder jugend, Rörstrand.
Karott med lock, Pickninck, höjd 16 cm.
Skålar 2 st Caesar, diam 25 cm.
Ytterfoder jugend, höjd 15 cm.
Proveniens: Kurt och Inga Ahlström, Sjöbonäs egendom, Hjo.
Slitage, skål med viss krackelering.