KERAMIK 4 delar, "Picknick" Marianne Westman, Rörstrand, "Caesar" Gustavsberg, Ytterfoder jugend, Rörstrand.

295389. KERAMIK 4 delar, "Picknick" Marianne Westman, Rörstrand, "Caesar" Gustavsberg, Ytterfoder jugend, Rörstrand.

Karott med lock, Pickninck, höjd 16 cm.
Skålar 2 st Caesar, diam 25 cm.
Ytterfoder jugend, höjd 15 cm.

Proveniens: Kurt och Inga Ahlström, Sjöbonäs egendom, Hjo.

Slitage, skål med viss krackelering.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 2 277