JOAN LANDIS. "Pittsburgh doorway" akryl på pannå, signerad Landis.

295275. JOAN LANDIS. "Pittsburgh doorway" akryl på pannå, signerad Landis.

Utställningsetikett på baksidan: "32ND May Show, The Cleveland Museum of Art, May 3 to June 11, 1950".
74x44 cm.

Visst slitage och smärre färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

74x44 cm.

Antal besök: 662