MARC CHAGALL (6. JULI 1887- 28. MÄRZ 1985). Efter. cirkus, zinketsning på handgjort papper i passe-partout.
295189. MARC CHAGALL (6. JULI 1887- 28. MÄRZ 1985). Efter. cirkus, zinketsning på handgjort papper i passe-partout.
Handnumrerad 208/333 nere till vänster och signerad i tryck nere till vänster, torrstämpel Editeur S.P.A.D.E.M.(Société de la Propriété Artistique et des Dessins ET Modules) Verlag 1983,
40 x 50 cm.
40 x 50 cm.