FOLKDRÄKT, Rackebydräkt, 5 delar + dräktsmycke. Medium.

295174. FOLKDRÄKT, Rackebydräkt, 5 delar + dräktsmycke. Medium.

Blus, kjol, förkläde, hätta. Krage, daterad 1941. Dräktsmycke, brosch, med glasstenar.
Proveniens: Kurt och Inga Ahlström, Sjöbonäs egendom, Hjo.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 2 287