2947544. ARMBANDSUR Certina, 1970-tal.
Certina Certidate med boett i 14K guld, Silverfärgad urtavla med förgyllda visare och stavindex, samt datumvisning. Manuellt verk, Ø 34 mm.
Milaneselänk i guld på stål ej original.
Boettbotten med förtjänstgravyr.
Fungerade inte vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.