GLASSERVISDELAR, 63 delar, "City", Vicke Lindstrand för Kosta.
294696. GLASSERVISDELAR, 63 delar, "City", Vicke Lindstrand för Kosta.
12 rödvinsglas, höjd 16 cm
10 vitvinsglas, höjd 14 cm
6 selterglas, höjd 7,5 cm
12 st sherryglas, höjd 10,5 cm
11 snapsglas, höjd 10,3 cm
12 likörglas, höjd 8,5 cm.
Slitage. Ett vitvinsglas med nagg. Ett snapsglas med lagad fot.
12 rödvinsglas, höjd 16 cm
10 vitvinsglas, höjd 14 cm
6 selterglas, höjd 7,5 cm
11 snapsglas, höjd 10,3 cm
12 likörglas, höjd 8,5 cm.