294614. MATSERVIS, flintgods, 51 delar, "Viola" Gustavsberg.
11 Förrättstallrikar
12 Djupa förrättstallrikar
1 Djup tallrik
11 Assietter
7 Mindre assietter
6 Uppläggningsfat, olika storlekar
1 Karott
1 Såsskål
1 Terrin.
Bruksslitage med krackeleringar samt fläckar. 16 delar med nagg. Någon spricka.