SKÅLAR 10 st, KANNOR 2 st samt FAT, porslin, "Paratiisi", Birger Kaipiainen, Arabia.

294508. SKÅLAR 10 st, KANNOR 2 st samt FAT, porslin, "Paratiisi", Birger Kaipiainen, Arabia.

10 skålar, diameter 16,5 cm.
Fat längd ca 36 cm.
1+1 kannor, höjd ca 9 - 12 cm.

Slitage, repor, märken. Fat med avslag.

Gör en kostnadsfri värdering!

10 skålar, diameter 16,5 cm.
Fat längd ca 36 cm.

Antal besök: 1 736