PARTI PORSLIN, 5 delar, Royal Copenhagen samt Bing & Gröndahl, Danmark.

294438. PARTI PORSLIN, 5 delar, Royal Copenhagen samt Bing & Gröndahl, Danmark.

Ytterfoder i porslin, "Blå Blomst" Royal Copenhagen. Höjd 8 cm. Diameter 10,5 cm. Märkt Royal Copenhagen Denmark 10/8501-4. Första sortering.
Vas i porslin med dekor av äppelblom. Royal Copenhagen. Höjd 5,5 cm. Märkt Denmark 863 1252. Första sortering.
Fiskmås med fisk. Bing & Gröndahl. Längd 14,5 cm. Märkt B&G Made in Denmark 1808.
Gås i porslin. Bing & Gröndahl. Längd 9 cm. Märkt B&G 1902.
Fat på fot, Bing & Gröndahl. Diameter 24 cm. Höjd 7 cm. Märkt B&G Kjöbenhavn Made in Denmark 206.

Bruksskick.
Fat på fot med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.
Fat på fot med nagg.

Antal besök: 1 069