Skål, kopia av Vasa fynd, Ø 20,5 cm.
Skålfat, Ingrid Atterberg, modell 4330, längd 40 cm.
Fat, Taisto Kaasinen, modell 6035, 18,5 x 18,5 cm.
Skålfat med räfflad dekor, Ø 23 cm.
Skål, Irma Yourstone, modell 1092, höjd 12,5 cm.
Adventsljusstake, Ø 24 cm.
Bruksslitage. Taisto Kaasinen fat med kantnagg.
Adventsljusstake, Ø 24 cm.