PARTI UPSALA-EKEBY, 6 delar, 1900-tal.

2941658. PARTI UPSALA-EKEBY, 6 delar, 1900-tal.

Skål, kopia av Vasa fynd, Ø 20,5 cm.
Skålfat, Ingrid Atterberg, modell 4330, längd 40 cm.
Fat, Taisto Kaasinen, modell 6035, 18,5 x 18,5 cm.
Skålfat med räfflad dekor, Ø 23 cm.
Skål, Irma Yourstone, modell 1092, höjd 12,5 cm.
Adventsljusstake, Ø 24 cm.

Bruksslitage. Taisto Kaasinen fat med kantnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Adventsljusstake, Ø 24 cm.

Antal besök: 265