JORGE CASTILLO. ”Vackert och luften”.

2940969. JORGE CASTILLO. ”Vackert och luften”.

Etsning på papper Japan
Signerad, daterad 1972 och numrerad 24/30. Publicerad av Pantheon Presse (Rom), var det ursprungligen en del av sviten ”Il Mondo di Garcia Lorca”.
77,5x57,5 cm.

Oxidation.

Nej, betalas av säljaren

Gör en kostnadsfri värdering!

Etsning på papper Japan
77,5x57,5 cm.

Oxidation.

Nej, betalas av säljaren

Antal besök: 225