2940969. JORGE CASTILLO. ”Vackert och luften”.
Etsning på papper Japan
Signerad, daterad 1972 och numrerad 24/30. Publicerad av Pantheon Presse (Rom), var det ursprungligen en del av sviten ”Il Mondo di Garcia Lorca”.
77,5x57,5 cm.
Etsning på papper Japan
77,5x57,5 cm.