293891. SÄNGSTOMME, med SÄNGBORD, ett par, gulmetall, 1900-talets andra hälft.
Enligt från säljaren inköpt på Nordiska kompaniet. Sängens bäddmått ca 160 x 200 cm. Sängbordens mått, längd 60, bredd 75, höjd 65 cm.
Slitage, repor och märken, glasskiva med avslag.