EDWARD HALD. GLASSKÅL, Åskväder, Orrefors.

293881. EDWARD HALD. GLASSKÅL, Åskväder, Orrefors.

Klarglas med graverad stiliserad dekor av figurer, djur, träd, regn och blixtar. Signerad Orrefors H 291. Höjd 11,5 cm.

Bruksslitage.

Edward Hald (1883–1980)

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Edward Hald (1883–1980)

Antal besök: 2 310