Mestadels trol Meissen Oven and Porcelain Manufactory.
Bestående av 6 st flata tallrikar, 3 st djupa tallrikar, 5 st assietter, karott med lock, såssåkål med lock, ljusstake, terrin med lock. Sked med meissen-liknande märkning.
Bruksslitage, sprickor, nagg.
Bruksslitage, sprickor, nagg.