29363. SERVISDELAR, ca 85 delar, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.
Bestående av mattallrikar 13 st, bordstallrikar 12 st, djupa tallrikar 12 st, assietter 12 st, tekoppar med fat 6 st, kaffekoppar med fat 11 st, askfat 3 st, skålar med lock 1+1, skål på fötter, mjölkkanna, gräddkanna, såssnipa, såsskål, fat, cremékopp, uppläggningsfat 2+1+1+1+1 st, uppläggningsskål 2 st , kaffekanna.
Bruksslitage.