STOLAR i barrock stil, 3 st, 1900-tal.

293535. STOLAR i barrock stil, 3 st, 1900-tal.

Ett par karmstolar och 1 udda
Bonad ek med rikligt urskuren dekor
Svarvade koppladenben
Klädd sist och delvis klädd ryggbricka
Paret stolar, rygghöjd 106 cm
Udda stol, rygghöjd 108.

Bruksskick
Kantband lös runt någon ryggbricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ett par karmstolar och 1 udda
Svarvade koppladenben
Paret stolar, rygghöjd 106 cm
Udda stol, rygghöjd 108.

Bruksskick

Antal besök: 793