293526. MATSERVIS, 35 delar, Juno, Gustavsberg, tidigt 1900-tal.
5 tallrikar diam 24 cm, 5 djupa tallrikar diam 24 cm, 12 förrättstallrikar diam 21,5 cm, 11 djupa tallrikar diam 21,5, 2 skålar längd 27-30,5 cm.
Slitage, förekomst av nagg och hårsprickor.