TELEGRAFAPPARAT för morse, ca 1880-tal, A.B. L. M. Ericsson & Co. Stockholm, mässing, monterad på eksockel, numrerad 6850, med telegrafnyckel / tangent.
2934754. TELEGRAFAPPARAT för morse, ca 1880-tal, A.B. L. M. Ericsson & Co. Stockholm, mässing, monterad på eksockel, numrerad 6850, med telegrafnyckel / tangent.