293312. SERVISDELAR OCH GLASSKÅL, porslin, 8 delar, bland annat "Berså".
3 djupa tallrikar, "Skåne", Rörstrand, diameter 24,5 cm.
Glasskål, "Fuga", Orrefors, diameter 21 cm.
2 skålar, "Berså", design Stig Lindberg, Gustavsberg, diameter 12,7 cm.
Figuriner, stengods, design Mari Simmulson, Upsala Ekeby, höjd 7,5 respektive 17,5 cm.
Bruksslitage.
Nagg på den ena skålen "Berså" och på undersidan av ugglan.