PER LÜTKEN. BIG GLASFAD, Holmegaard Glasbruk, Danmark.

2932934. PER LÜTKEN. BIG GLASFAD, Holmegaard Glasbruk, Danmark.

Stort glasfat av Per Lütken för Holmegaard Glasværk.
Signerad: HG 90 PL 3542 B
Höjd: max. ca 17,3 cm.
Diameter: max. ca. 52,3 cm.

Enda yta repor, annars inget att märka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Signerad: HG 90 PL 3542 B
Höjd: max. ca 17,3 cm.
Diameter: max. ca. 52,3 cm.

Antal besök: 435