2932490. Antik spegel, silver, ca 1845, England.
Antik spegel omkring 1845, silver, stämplad med lejonhuvud, striding lejon, drottning Victoria och årsbokstav (K).
Mått: H. 28,5 cm, B. 14 cm
Vikt med spegel ca 370 gram.
Åldersanpassat tillstånd med tecken på slitage, sprickor och stötar.
Mått: H. 28,5 cm, B. 14 cm
Vikt med spegel ca 370 gram.