SKÅLAR i glas, 2 st, "Coquille" Paul Kedelv, Flygsfors, 1963, signerad Flygfors -63 Coquille.
293241. SKÅLAR i glas, 2 st, "Coquille" Paul Kedelv, Flygsfors, 1963, signerad Flygfors -63 Coquille.
Skål i glas, dekor i underfång med grön samt vit glasmassa. Uppsvängd form. Höjd 8,5 cm. Längd 18 cm. Signerad Flygfors -63 Coquille
Skål i glas, dekor i underfång med rosa samt vit glasmassa. Uppsvängd form. Höjd 15 cm. Längd 33 cm. Signerad Flygfors -63 Coquille.
Bruksslitage.
Flera repor.
Glasmassa med luftbubblor.
Bruksslitage.
Flera repor.
Glasmassa med luftbubblor.