292978. POKAL, ett par ljusstakar samt skål, glas, "Kent", Elis Bergh, Kosta.
Pokal med lock höjd 32 cm
Ljusstakar, ett par, höjd 18,5 cm
Skål diameter 20 cm, höjd 18 cm.
Smärre slitage, lockpokalen med 2 obetydliga nagg på fotens undre kant samt skålen med 2 mindre nagg längs innerkant.