VATTENKOKARE OCH ASKFAT, Richard Sapper, Alessi, Italien.
292845. VATTENKOKARE OCH ASKFAT, Richard Sapper, Alessi, Italien.
Vattenkokare med flöjt i rostfritt stål och mässing
Handtag i plast, höjd 21 cm
Magnetisk värmetålig botten
Rymmer 200 cl
Askfat, "Spirale", 1984, i vitmetall med fjäderinsats
Diameter 12 cm
Stämplade Alessi, INOX 18/10, Italy.
Bruksslitage
Repor
Vattenkokare med undersida kraftigt brukad.
Handtag i plast, höjd 21 cm
Magnetisk värmetålig botten
Rymmer 200 cl
Diameter 12 cm
Bruksslitage
Repor