MATSERVISDELAR i porslin, 34 delar, Fågel Blå, Rörstrand.

292759. MATSERVISDELAR i porslin, 34 delar, Fågel Blå, Rörstrand.

Skål H: 10,5 cm, diameter 21 cm
Fat, längd 27 cm
11 djupa tallrikar diameter 20,5 cm
8 entretallrikar diameter 21 cm
7 mattallrikar diameter 24 cm
3 assietter diameter 17 cm.

Fat, kantnagg
Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fat, längd 27 cm
7 mattallrikar diameter 24 cm
3 assietter diameter 17 cm.

Fat, kantnagg
Bruksslitage.

Antal besök: 973