GILLIS LUNDGREN. Soffbord, "Lövet", IKEA, 1950-tal.

2926875. GILLIS LUNDGREN. Soffbord, "Lövet", IKEA, 1950-tal.

Lövformad skiva, teakfanér, svärtade runda tillspetsade ben med mässingsavslut.
Mått ca 76 x 39 cm.
Höjd 51 cm.

Bruksslitage. Märken. Fanerresning.

Gillis Lundgren (1929–2016)

Gör en kostnadsfri värdering!

Mått ca 76 x 39 cm.
Höjd 51 cm.

Gillis Lundgren (1929–2016)

Antal besök: 1 205