FIGURIN, porslin, Lalarcon, Nadal, Spanien. 1900-tal.

292443. FIGURIN, porslin, Lalarcon, Nadal, Spanien. 1900-tal.

Svart, matt glasyr med förgyllda och försilvrade detaljer samt blomster i parian. Armband med pärlor. Signerad "Lalarcon".
Höjd 34 cm.

Smärre slitage, limmad i halsen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 34 cm.

Antal besök: 2 519