SKEPPSUR, mässing, Schatz, BARROMETER, Västtyskland, 1900-talets andra hälft.

292389. SKEPPSUR, mässing, Schatz, BARROMETER, Västtyskland, 1900-talets andra hälft.

Diameter 15 resp 18 cm
Proveniens: fd riksmarksalken Per Sköld.

Slitage och repor, uret troligen omarbetadt till batteriverk.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 15 resp 18 cm

Antal besök: 1 014