KAFFEKANNA, silver, Haparanda, 1880, vikt ca 883 gram.

292212. KAFFEKANNA, silver, Haparanda, 1880, vikt ca 883 gram.

Signerad OS
Höjd ca 24 cm.

Inskription, 2 fötter trasiga samt saknar en fot. Skada på dekoren på locket. Bruksslitage samt svärtat.

Gör en kostnadsfri värdering!

Signerad OS
Höjd ca 24 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 496