PLÅTBURKAR samt SKOPOR, 11 delar, från lanthandel, 1900-talets första hälft.

292117. PLÅTBURKAR samt SKOPOR, 11 delar, från lanthandel, 1900-talets första hälft.

Bl.a. Göteborgs Kex. Två ouppackade saltförpackningar medföljer. Krönta mått.
Största burken med glasruta i locket 23,5 x 22,5 cm, höjd 16,5 cm.

Bruksslitage, patina, tejprester på en burk..

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 652